Jak ovulační test provést

Kdy testovat ovulačním testem

Způsob provedení ovulačního testu závisí na tom, jakou formu testu zvolíte. U všech forem se zpravidla doporučuje provádět testování mezi 10.-20. hodinou a přibližně dvě hodiny před provedením testu omezit přísun tekutin (to však neznamená nepít vůbec). Na rozdíl od těhotenského testu se nedoporučuje testovat z první ranní moči.

Provedení ovulačního testu

Proužek:

  • při testování pomocí proužku se odebere vzorek moči do čistého a suchého kelímku a moč se nechá krátce zchladnout. Proužek se ponoří na několik vteřin (konkrétní doba je uvedená v návodu na použití a může se lišit dle výrobců) do vzorku moči přesně po rysku, která je na něm vyznačená. Poté se proužek položí na suché místo. Po uplynutí doby potřebné k reakci testu se vyhodnotí výsledek testování. Tato doba se musí přesně dodržet, není možné vyhodnocovat test dříve nebo výrazně později, než je doba stanovená v návodu k použití testu.

Kazeta:

  • při testování pomocí kazety se opět odebere vzorek moči do čistého a suchého kelímku a moč se nechá krátce zchladnout. Přiloženým kapátkem se nabere vzorek moči a výrobcem přesně stanovený počet kapek se nakape do otvoru na kazetě. Po uplynutí doby potřebné k reakci testu se vyhodnotí výsledek testování. Tato doba se musí přesně dodržet, není možné vyhodnocovat test dříve nebo výrazně později, než je doba stanovená v návodu k použití ovulačního testu.

Ovulační test Midstream:

  • midstream se vsune přímo do proudu moči na dobu stanovenou výrobcem (několik vteřin) a poté se položí na suché místo. Po uplynutí doby potřebné k reakci testu se vyhodnotí výsledek testování. Tato doba se musí přesně dodržet, není možné vyhodnocovat test dříve nebo výrazně později, než je doba stanovená v návodu k použití.